تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

تور های گردشگری ترکیه

تور های گردشگری ترکیه

تور های گردشگری ترکیه

تور های گردشگری ترکیه
تور های گردشگری ترکیه

تور های ترکیه

جزو پر طرفدار ترین تور های گردشگری در سطح جهان به شمار می رود .از این رو آشنایی با مکان های گردشگری شهر های ترکیه از سمت گردشگران بسیار مورد استقبال قرار میگیرد. در ادامه این مقاله به بررسی تور های گردشگری به شهر های مختلف ترکیه خواهیم پرداخت .

تور استانبول

یکی از پر طرفدار ترین تور های گردشگری به شهر های مختلف ترکیه تور استانبول است ، در تور استانبول شما با بهترین مکان های گردشگری شهر استانبول می توانید آشنا شوید .

آسپندوس آنتالیا

پس از تور گرجستان تور آنتالیا یکی از تور های گردشگری پر مخاطب به شمار می رود. شهر تاریخی آنتالیا از بهترین آثار تاریخی توریستی و محبوب در ترکیه را داشته که یکی از این ها شهرها آسپندوس و آمفی تئاتر بزرگ و معروفش است. آسپندوس حدودا 40کیلومتر دورتر از شهر آنتالیا قرار داشته اما یکی از مهم ترین جاذبه های آنتالیا بوده که توریست ها و گردشگران بسیاری از تور آنتالیا را به سمت خود جذب میکند. آسپندوس به خاطر وجود سالن آمفی تئاتری که داشته همه را تخت تاثیر قرار داده و یکی از توریستی ترین مکان های این شهر است که از سال 155 باقی مانده و حفاظت میشود.

این بنا سال 155 بعد از میلاد مسیج و بوسیله مارکوس اورلیوس، یکی از امپراطوران رومی تاخته شد. آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا تا بیست هزار نفر ظرفیت داشته و بعدها از آن به به عنوان یک کاروانسرا استفاده کردند. در این بین این آمفی تئاتر بارها مرمت و بازسازی شد و اکنون بدون بروز مشکل و تغییر در شکل اش، محکم و استوار باقی مانده. در زمان رومی ها، این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای روم بوده و همینطور نوع طراحی و ساختاری که داشته در دنیا تک بود.

تور دبی هم در کنار تور های گردشگری ترکیه بسیار استقبال می شود. به همین خاطر از زمان قدیم تا به کنون مورد توجه مردم جهان قرار گرفته. همینطور این بنا زمانی مرکز پرورش و تجارت برترین اسب ها در جهان بوده . حتی مردم این شهر نیز با استعداد و پرتلاش بودند، در آن زمان مردم از درخت ها، مجسمه و مبل و از طلا و تقره پرده درست میکردند و ادامه مخارج زندگی شان را با پرورش دادن اسب ها و استخراج کردن نمکها از دریاچه بدست می آوردند.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

داستان بنای آسپندوس آنتالیا

تایلند هم به خاطر داشتن طبیعتی زیبا بسیار پرطرفدار است در تور تایلند شما می توانید از زیبایی های این کشور دیدن کنید. این بنا داستان ها و حکایات جالبی نیز دارد. گفته شده معمارانی که این شهر، قنات ها و آمفی تئاترش را ساختند هدفشان گرفتن جایزه بزرگ سلطنتی، یعنی ازدواج با دختر شاه بوده. در این میان امپراطور از هر دو بنای آمفی تئاتر و قنات خوشش آمد و بعد از تصمیم گیری، نتیجه گرفت تا دخترش را بین این دو معمار نصف کند، که معمار قنات از خود گذشتگی کرده و این پیشنهاد را قبول نکرد. همین از خود گذشتگی باعث شد تا امپراطور او را به دامادی خود قبول کند.

اگر به دنبال تور های گردشگری به مقاصد مختلف جهان هستید می توانید تور لحظه آخری تور یاب را دنبال کنید.