تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

دوربین های عکاسی دیجیتال چه مزایایی نسبت به دوربین های قدیمی دارند؟!

دوربین های عکاسی دیجیتال چه مزایایی نسبت به دوربین های قدیمی دارند!

دوربین های عکاسی دیجیتال چه مزایایی نسبت به دوربین های قدیمی دارند!

 دوربین های عکاسی دیجیتال چه مزایایی نسبت به دوربین های قدیمی دارند! دوربین های عکاسی دیجیتال چه مزایایی نسبت به دوربین های قدیمی دارند!

مدت زمان مدیدی می شود که دوربین های قدیمی بسیاری از ما که با فیلم کار می کردند در کنج خانه خاک می خورند و دوربین های پیشرفته و فوق پیشرفته دیجیتالی جایگزین آنها شده اند. طبعاََ همگی ما نیز از کاربرد آسان و خلاصی از دست دردسرهای عکاسی به وسیله فیلم و ظاهر کردن و سایر مصیبت های آن رهایی یافته ایم. اما بایستی اندکی عمیق تر به موضوع نگاه کرد. در این ترفند قصد داریم به معرفی مزایای دوربین های دیجیتال نسبت به دوربین های قدیمی و کلاسیک اشاره کنیم.

1- مرور فوری عکس، بدون اینکه عکاس منتظر شود که عکس ظاهر شود. اگر مشکلی در عکس باشد، عکاس می تواند مشکل را فوراََ تصحیح کند و عکس دیگری بگیرد.

2- فقط عکس های خوب چاپ می شود، در نتیجه می توان تعداد زیادی عکس با اختلاف جزئی و تنظیمات مختلف از یک صحنه بگیرید و بعد بهترین آنرا انتخاب و چاپ کنید.

3- اگر شخصی رایانه داشته باشد، ذخیره ی دائم عکس ها ارزان تر از فیلم از کار در می آید.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

4- عکس ها را می توان از یک جایی به یک جای دیگر کپی کرد بدون اینکه کیفیت آنها کاهش یابد.

5- هرکس می تواند با داشتن رایانه و یک پرینتر معمولی، عکس های خودش را چاپ کند. با استفاده از فناوری های جدیدتر دوربین ها، به رایانه هم نیازی نیست و دوربین را می توان مستقیماََ به پرینتر وصل کرد.

6- دوربین های دیجیتال می توانند کوچکتر از دوربین های آنالوگ با همان کیفیت عکس، ساخته شوند.

7- قابلیت استفاده کردن داده هایی مثل زمان و تاریخ عکاسی، مدل دوربین، سرعت شاتر، سرعت فیلم و دیگر موارد به فایل عکس موردنظر، درحالی که این قابلیت در فیلم های عکاسی فقط به چاپ تاریخ روی عکس ها محدود می شود.

8- در دوربین های دیجیتال از خیلی از افکت های تصویری می توان استفاده کرد که در دوربین های فیلمی امکان ندارد.

9- قابلیت گرفتن صدها عکس بدون اینکه نیازی به تغییر چیزی باشد. درحالی که در دوربین های فیلمی بعد از 24 یا 36 عکس باید فیلم را عوض کرد.

10- خیلی از دوربین های دیجیتال، خروجی AV دارند که نشان دادن عکس ها را به دیگران در تلویزیون ممکن می سازد.

11- عکاسی دیجیتال این امکان را فراهم می کند که شما تنظیمات مختلف دوربین و سبک های مختلف عکاسی را تجربه کنید و تکنیک عکتسی تان را بهبود بخشید، بدون اینکه لازم باشد هزینه زیادی بدهید، چه از نظر زمان و چه از نظر وقت و انرژی.

12- ابزار ضد تکان دوربین های دیجیتال، گرفتن عکس های تر و تمیز با دوربین را روی دست ممکن می کند، درحالی که قبلاََ نیاز به سه پایه بود.

13- دیگر هرکس یک تاریک خانه ی خانگی دارد و می توانید با رایانه و نرم افزار تغییرات لازم را در عکس ها بدهد.


مطالب پیشنهادی

آموزش پاک کردن فایل ها و فولدرهای خود را برای همیشه!

آموزش ترفندهای منشی تلفنی تلفن ثابت

آموزش کاهش هزینه استفاده از اینترنت Dial_up