تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

بهترین روش برای برنامه ریزی تحصیلی سالانه

بهترین روش برای برنامه ریزی تحصیلی سالانه

بهترین روش برای برنامه ریزی تحصیلی سالانه

بهترین روش برای برنامه ریزی تحصیلی سالانه

نقطه نظرات مدیران مدارس پیرامون مسئله برنامه سالانه و تقویم اجرایی

در رابطه با مبحث برنامه سالانه مدارس و تقویم اجرایی باید گفت که نکته ای که بسیار مورد توجه اهل علم و دانش بوده است بحث چگونگی نگارش و تنظیم دقیق برنامه سالانه و تقویم اجرایی و چگونگی اجرایی نمودن آن است.در واقع می توان گفت اهمیت برنامه سالانه مدارس از آنجا مشخص تر می گردد که وقتی مدیران مدارس در مقاطع مختلف را با هم مقایسه می کنیم متوجه این موضوع می گردیم که مدیرانی که توانسته اند در طول سال تحصیلی به نگارش دقیق برنامه سالانه مدارس در مقطع خود بپردازند ، بسیار دقیق تر و عالمانه تر از مدیرانی رفتار کرده اند که برنامه سالانه مدارس را تدوین ننموده و یا از کنار آن سرسری گذشته اند.

بایستی در رابطه با مدیران دقیقی که به اهمیت نگارش برنامه سالانه و تقویم اجرایی پی برده اند الگوسازی نمود و از تجربیات مستند آنها به صورت مکتوب استفاده کرد.به این منظور بایستی بسته های آموزشی در رابطه با اینگونه فعالیت های برنامه ریزی شده تهیه نموده و در دفاتر برنامه ریزی درسی به صورت کاتالوگ و بروشور در اختیار سایر عوامل آموزشی قرار داد. با اینکار می توان به بهبود وضعیت علمی و تربیتی در کشور کمک نموده و مدیرانی با انگیزه تر تربیت کرد.

طرح تدبیر مدارس ابتدایی چیست؟

طرح تدبیر مدارس ابتدایی در واقع نوعی طرح است که در رابطه با برنامه سالانه و تقویم اجرایی در مدارس ابتدایی و در مقطع دبستان به مدیران معرفی می گردد.در این طرح به مدیران مقطع دبستان الزام می شود که در مجموع کل اهداف و آرمان هایی را که برای سال تحصیلی جدید قرار است پایه ریزی نمایند در قالب برنامه ای تحت عنوان طرح تدبیر مدارس ابتدایی تدوین نمایند. طرح تدبیر مدارس ابتدایی شامل الگوها و محور هایی است که در صورت عمل نمودن به آنها شاهد موفقیت چشمگیری توسط مدیران عزیز در مقطع ابتدایی خواهیم بود. به همین دلیل مدیران مدارس ابتدایی چه در مدارس دولتی و چه در مدارس غیر دولتی اعم از هیئت امنایی و خاص قرآنی همواره سعی دارند به بهترین شکل ممکن به این نوع برنامه ریزی جامه عمل پوشانده و مقوله طرح تدبیر مدارس ابتدایی را به بهترین شکل ممکن پایه ریزی و اجرایی نمایند بدیهی است عمل به این طرح علاوه بر کسب امتیاز بالای ارزشیابی در مدیریت بی چون و چرای آنها در سال تحصیلی کمک شایان ذکر وقابل توجهی دارد.

طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار

نوعی از برنامه ریزی که در مقاطع بالاتر وجود دارد به طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار موسوم است.در واقع طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار تدوین برنامه در مقاطع متوسطه اول و دوم است که توسط مدیران محترم در این مقاطع صورت می پذیرد. به گفته مدیران ای مقاطع با روی کار آمدن برنامه سالانه بر اساس طرح تعالی مدیریت کیفیت مدار جمع کثیری از مشکلات مدارس در این مقاطع رخت بر بسته و مدیران با خاطری آسوده به برنامه ریزی های درسی و آموزشی و همچنین تربیتی و پرورشی می پردازند.شواهد حاکی از آن است که این نوع برنامه ریزی در جایگاه خود بسیار سخت و طاقت فرسا است ولی می تواند نتایج قابل قبولی را برای مدیران مقاطع راهنمایی و دبیرستان به ارمغان بیاورد.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

معرفی سایت آموزشی در راستای برنامه سالانه و تقویم اجرایی

پس از صحبت هایی که بیان گردید جا دارد به معرفی پایگاهی جهت استفاده کامل و دقیق مدیران مدارس در راستای برنامه سالانه و تقویم اجرایی بر اساس طرح تدبیر و طرح تعالی بپردازیم.مدیران محترم برای استفاده از طرح های نمونه کشوری می توانند به سایت بانک فایل پژوهشی معلمان مراجعه نموده و از انواع برنامه سالانه و تقویم اجرایی موجود در این وبگاه استفاده های لازم را ببرند.

منبع : بانک فایل پژوهشی معلمان