تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش 8 ترفند برای ترک اعتیاد به اینترنت

آموزش 8 ترفند برای ترک اعتیاد به اینترنت

آموزش 8 ترفند برای ترک اعتیاد به اینترنت

آموزش 8 ترفند برای ترک اعتیاد به اینترنتآموزش 8 ترفند برای ترک اعتیاد به اینترنت

اگر ساعت های زیادی از وقت مفید و اوقات فراغت خودتان را پای اینترنت صرف می کنید، اگر جهت دانلود رایگان یا وب گردی تا نیمه شب بیدارید، اگر با دوستانتان در یاهو مسنجر قرار گذاشته اید تا ساعت ها چت کنید، اگر می خواهید در گروه دوستیابی که به تازگی عضو شده اید گشت زنی کنید تا دوستان بیشتری جذب کنید، اگر… هیچ بعید نیست که شما گریبان گیر پدیده ای به نام<<اعتیاد به اینترنت>>شده اید. به ویژه که می بینید اعضای خانواده برای سلامتی شما نگرانند و به هیچ یک از کارهای خود نمی رسید. همینطور هزینه ی زیادی را نیز قطعاََ بابت سرویس اینترنت خود متحمل شده اید. در این ترفند قصد داریم به معرفی 8 راهکار جهت ترک اعتیاد به اینترنت بپردازیم.

1- لحظه ای با خود فکر کنید آیا صرف مدت زمان طولانی پای اینترنت به نفع شماست یا به ضررتان؟ و آیا هزینه ی آن مقرون به صرفه است؟ باور کنید مسنجرها همیشه آنلاین هستند، سرویس دهنده های دوستیابی و گروه های دسته جمعی همیشه هستند و بهتر هم خواهند شد، سایت های تفریحی همیشه برقرار خواهند بود و… .

2- به جسم و روان تان استراحت بدهید. استفاده زیاد از رایانه چشمان شما را ضعیف، ناراحتی در قسمت های مچ دست، انگشتان، ستون فقرات و گردن و پاها را بیشتر می کند و رفتاری یک بٌعدی و گوشه گیر به شما می دهد و حتی اعتماد به نفس شما در زندگی اجتماعی را نیز دستخوش تغییر قرار می دهد. پس از هر 30 دقیقه کار با رایانه برخیزید و کمی راه بروید. برای استراحت دادن به چشمان تان، در محیطی روشن کار کنید و هنگام کار با رایانه هر 10 دقیقه به محلی خیره شوید، پلک بزنید و بعد شروع به کار کنید.

3- یرای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید و سعی کنید در این برنامه ریزی زمان استفاده از اینترنت را در اولویت های پایین قرار دهید.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

4- با دوستان خود قرار ملاقات بگذارید و به تفریح های دسته جمعی روی بیاورید. تفریح های دسته جمعی باعث می شود تا شما رفتار اجتماعی صحیح را جای گزین رفتار گوشه گیری ناشی از حضور طولانی مدت در اینترنت کنید.

5- از اماکن دیدنی و تفریحی محل زندگی خود استفاده کنید، اما نه از روی گوگل ارث!

6- شب ها زود بخوابید. وقت خود را صرف دانلود رایگان نکنید تا صبح بتوانید با نشاط کامل به برنامه های اوقات فراغت خود برسید. اگر شاغل هستید شغل خود را به خاطر شب زنده داری اینترنتی به خطر نیندازید.

7- ورزش کنید. به باشگاه های ورزشی مراجعه و در یک رشته مورد علاقه ثبت نام کنید. اگر نمی خواهید هزینه ای پرداخت کنید کمی نرمش و پیاده روی کنید.

8- مطالعه کنید. جدیدترین کتاب های مورد علاقه ی خود را از کتابخانه ها و کتاب فروشی ها تهیه کرده و بخوانید. اما سعی کنید پیرامون کامپیوتر و اینترنت نباشند!


مطالب پیشنهادی:

آموزش نحوه شارژ گلکسی تب سامسونگ با USB

آموزش نحوه انجام عمل Cut و Paste در Mac OS X Lion با استفاده از یک کلید ترکیبی

آموزش نحوه ذخیره تصویر روز موتور جستجوی Bing