تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش 5 ترفند برای شارژ سریعتر باتری تلفن همراه

آموزش 5 ترفند برای شارژ سریعتر باتری تلفن همراه

آموزش 5 ترفند برای شارژ سریعتر باتری تلفن همراه

آموزش 5 ترفند برای شارژ سریعتر باتری تلفن همراهآموزش 5 ترفند برای شارژ سریعتر باتری تلفن همراه

یکی از چالش های روزانه ی زندگی های امروزی، شارژ کردن مداوم تلفن های همراه ی همراه است. این موضوع زمانی که وقت کمی برای شارژ دستگاه دارید بیش از پیش چالش برانگیز می شود. در نتیجه بهتر است راه های شارژ دستگاه در کمترین زمان را فرا بگیرید. در این مطلب به معرفی 5 ترفند جهت شارژ سریعتر تلفن های همراه خواهیم پرداخت.

برای شارژ از یک پریز دیواری استفاده کنید

اگر عجله دارید همواره از شارژ تلفن همراه از طریق لپ تاپ یا یارانه ی شخصی پرهیز کنید. یک پورت USB 2.0 استاندارد نهایتاََ می تواند تا 500 میلی آمپر را جهت شارژ گوشی تامین کند. در صورتی که یک پریز دیواری، یا آداپتور 1 آمپری، گوشی را با 900 تا 1000 میلی آمپر شارژ می نمایید. جالب اینکه در هر دو حالت از یک کابل یکسان استفاده می کنید. برای اینکار نیز تنها نیاز به آداپتور جهت اتصال به پریز دیواری دارید که معمولاََ همراه گوشی عرضه می شود و یا می توانید آنرا به طور جداگانه تهیه کنید. البته دقت کنید پورت های USB 3.0 می توانند تا 900 میلی آمپر را تامین کنند.

از آداپتورهای USB پرقدرت استفاده کنید

برای اتصال به پریز دیواری اطمینان پیدا کنید از آداپتوری استفاده می کنید که توانایی آن با حداکثر میزان قدرت پشتیبانی شده توسط گوشی شما برابری کند. به عنوان مثال iPhone 6 همراه با یک آداپتور 1000 میلی آمپری عرضه می شود. در صورتی که این گوشی توانایی پشتیبانی از یک شارژر 2100 میلی آمپری iPad را دارد. در نتیجه در صورت شارژ گوشی iPhone 6 با شارژ 2100 میلی آمپری iPad گوشی شما بسیار سریعتر و به خوبی شارژ می شود. در نقطه مخالف، اگر از آداپتورهای 500 میلی آمپری قدیمی استفاده کنید، گوشی شما بسیار کند شارژ خواهد شد.

با انجام اینکار به گوشی شما آسیبی نخواهد رسید. چرا که در صورتی که از آداپتوری با قدرت بالاتر از قدرت پذیرش گوشی نیز استفاده کنید، گوشی به میزان حد پذیرش خود ازآداپتور، برق دریافت می کند. با مطالعه ی مشخصات آداپتوری که قصد تهیه ی آنرا دارید می توانید انتخاب بهتری انجام دهید.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

به جای شارژ باتری، پاور بانک خود را شارژ کنید

اگر یک دستگاه پاور بانک در اختیار دارید و عجله هم دارید، بهتر است به جای اینکه باتری دستگاه را شارژ کنید، اقدام به شارژ پاور بانک خود کنید. پاور بانک ها بسیار سریعتر از گوشی های تلفن همراه . تبلت ها شارژ می شوند.

جالب است بدانید برخی از مدل های پاور بانک ها در عرض 5 دقیقه کاملاََ شارژ می شوند تا باتری گوشی شما را پس از اتصال، تا 100% شارژ کنند. با اتصال این پاور بانک ها به مدت یک ساعت به پریز برق، گوشی تلفن همراه شما بین 3 تا 9 بار شارژ خواهد شد.

در نتیجه کافی است ابتدا پاور بانک را شارژ کنید، سپس آنرا از پریز برق جدا کرده و به گوشی متصل کنید. در نهایت هم می توانید گوشی را همراه با پاور بانک در جیب خود قرار دهید و خانه یا محل کار را ترک کنید تا گوشی به تدریج شارژ شود.

گوشی را در حالت پرواز قرار دهید

بسیاری از قابلیت های تلفن های هوشمند موجب مصرف سریعتر باتری می شود. اما شبکه های وایفای و سلولی، بیش از همه در این میان نقش دارند. در نتیجه اگر زمان زیادی برای شارژ گوشی ندارید، پس از اتصال گوشی به شارژر، گوشی را در حالت Flight Mode قرار دهید. اگر هم منتظر یک تماس یا پیامک هستید، حداقل اتصالات وایفای و سلولی را موقتاََ غیرفعال کنید.

از چک کردن مداوم میزان شارژ گوشی پرهیز کنید

موردی که بیش از داده های سلولی  موجب مصرف باتری می شود، نورصفحه نمایش است. در نتیجه هنگامی که گوشی در حال شارژ است از روشن کردن صفحه نمایش جهت چک کردن میزان شارژ شدن گوشی پرهیز کنید چرا که اینکار موجب طولانی شدن زمان شارژ می گردد.


مطالب پیشنهادی:

آموزش 14ترفند در آیفون که ممکن است بلد نباشید!

آموزش قرار دادن یک پوشه در یک پوشه ی دیگر در iOS

آموزش قطع خودکار موسیقی پس از به خواب رفتن در iOS