تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوزآموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

فایل های تکراری با محتوای یکسان، تنها فضای سیستم شما را اشغال می کنند و وجودشان هیچگونه ضرورتی ندارد. با استفاده از ابزارهایی که در این ترفند معرفی می شوند، می توانید اینگونه فایل ها را بیابید و به آسانی حذفشان نمایید. فایل های تکراری اغلب در اثر فعالیت نرم افزارهای مختلفی که برروی سیستم نصب کرده اید ایجاد می گردند.

CCleaner بهترین ابزار که شاید قبلاََ آنرا نصب کرده باشید

این برنامه، نرم افزاری محبوب در بین کاربران مختلف می باشد، زیرا دارای رابط کاربری بسیار ساده ای است.

هدف اصلی این برنامه، حذف تمامی فایل های اضافه و بی ارزش می باشد. این نرم افزار برای اندروید نیز توسعه داده شده است. برای استفاده از این برنامه مسیر Toll > Duplicate را دنبال کنید، از اینکه گزینه Include files and subfolders فعال است، اطمینان حاصل کنید.

حالا کافی است مکان خاصی را برای برنامه تعیین کنید یا به آن اجازه دهید که تمام سیستم شما را بررسی کند. این نرم افزار می تواند تمامی فایل های Hidden که از دید شما مخفی هستند را نیز بررسی کند و در صورت وجود فایل های تکراری، اقدام به حذف آنها نماید. پس از اینکه اینگونه فایل ها توسط برنامه پیدا شد به شما امکان انتخاب و حذف آنها ا می دهد.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

CCleaner را می توانید از https://www.piriform.com/ccleaner دانلود نمایید.

SearchMyFiles انتخاب دوم، با فیلترهای پیشرفته تر 

این برنامه نسبت به CCleaner پیشرفته تر عمل می کند و فیلترهای مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد. پس از بازکرن برنامه با محیط بسیار پیشرفته رو به رو خواهید شده که امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. Duplicate Files را انتخاب نمایید و در آن فیلترهایی نظیر انتخاب فایل های اصلاح شده، فایل های ساخته شده و … را برروی جستجوی برنامه اعمال نمایید.

آموزش پیدا کردن و حذف فایل های تکراری در ویندوز

SearchMyFiles از https://www.nirsoft.net/utils/search_my_files.html قابل دریافت است.

لازم به ذکر است خیلی از وب سایت ها dupeGuru را نیز به عنوان یک نرم افزار در این زمینه معرفی می کنند، اما این برنامه یک برنامه مفید نیست زیرا دیگر توسط ویندوز به شکل رسمی پشتیبانی نمی شود.