تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه ی Backspace در مرورگر فایرفاکس

آموزش ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه ی Backspace در مرورگر فایرفاکس

آموزش ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه ی Backspace در مرورگر فایرفاکس

آموزش ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه ی Backspace در مرورگر فایرفاکسآموزش ویرایش عملکرد و یا غیرفعال کردن دکمه ی Backspace در مرورگر فایرفاکس

همانطور که می دانید با فشردن دکمه ی Backspace در هنگام مرور صفحات وب در مرورگر فایرفاکس و در محیط ویندوز باعث انجام عمل Back و بازگشت به صفحه ی پیشین می شود.

اما گاهی که قصد ویرایش یک متن در صفحه وب را دارید، به دلیل عدم انتخاب فیلد موردنظر، با کلیک برروی این دکمه به صفحه ی پیشین باز خواهید گشت و این موضوع آزار دهنده خواهد شد. همپنین اگر از کاربرانی باشید که از لینکوکس به ویندوز مهاجرت کرده اند بازهم این قابلیت آزار دنده خواهد بود. چرا که در محیط لینوکس فشردن دکمه ی Backspace در فایرفاکس باعث حرکت صفحه به بالا خواهد شد نه بازگشت به صفحه ی پیشین. در این ترفند به نحوه ی غیرفعال کردن این قابلیت در فایرفاکس و همچنین تغییر عملکرد این دکمه خواهیم پرداخت.

بدین منظور:

ابتدا در نوار آدرس مرورگر عبارت about:config را وارد نموده و Enter بزنید.

حال در صفحه ی باز شده در قسمت Search عبارت زیر را وارد نمایید:


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

browser.backspace_action

در لیست نتایج خواهید دید که موردی به نام browser.backspace_action پیدا می شود که مقدار (Value) آن به طور پیش فرض 0 است.

اکنون برای غیرفعال کردن کارکرد این دکمه در فایرفاکس، برروی browser.backspace_action دوبار کلیک کرده و مقدار آنرا از 0 به 2 تغییر داده و OK کنید. حال به هنگام مرور صفحات وب خواهید دید که با فشردن دکمه ی Backspace هیچ اتفاقی نمی افتد.

اما برای تبدیل عملکرد این دکمه به همانند آن چیزی که در لینوکس اتفاق می افتد، کافی است به browser.backspace_action مقدار 1 بدهید.

خواهید دید که با اینکار در صورت فشردن کلید Backspace در هنگام مرور صفحات وب، به جای بازگشت به صفحه ی قبل، صفحه اسکرول شده و به بالا حرکت می کند. همچنین برای حرکت به پایین صفحه می توانید از کلیدهای Shift+Backspace استفاده کنید.