تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

در به روز رسانی Creators ویندوز 10، قابلیت جدیدی برای فیلتر کردن نور آبی صفحه نمایش قرار داده شده است. ویژگی Night Light قابل استفاده در شب می باشد به طوری که با فعال سازی این ویژگی، به صورت خودکار در صفحه نمایش شما از رنگ های گرم تر استفاده می شود تا چشمان شما در شب نور کم خسته نشود. با ترفندی که به شما آموزش می دهیم می توانید این قابلیت را فعال کنید.

فعالسازی Night Light

برای استفاده از این قابلیت ابتدا به Settings بروید و در آنجا پس از انتخاب کردن System وارد بخش Display شوید. در صفحه ای که برای شما باز می شود، می توانید با انتخاب آیکنی که در زیر قسمت Night Light قرار دارد این ویژگی را فعال سازی کنید. برای غیرفعال کردن آن نیز باید یک بار دیگر برروی آن کلیک کنید.

دقت داشته باشید که این ویژگی در طول روشنایی روز فعال نمی شود. در این صفحه برای شما زمانی نوشته شده است که به شما اطلاع می دهد این ویژگی تا چه موقع غیرفعال می باشد. پس از این زمان این ویژگی به صورت خودکار برای شما فعال می شود. همچنین سیستم به صورت خودکار در هنگام طلوع آفتاب این ویژگی را غیرفعال می کند.

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

پیکربندی قابلیت Night Light

برای پیکربندی این ویژگی Night Light باید برروی لینک آبی رنگ Night light settings کلیک کنید. بدون در نظر گرفتن زمان روز، می توانید برروی دکمه ی Turn ON Now یا Turn Off Now کلیک کنید تا فیلتر نور آبی رنگ صفحه نمایش فعال یا غیرفعال شود. در واقع با فعالسازی این قسمت می توانید در هرساعتی از این ویژگی استفاده نمایید.

برای تغییر دادن رنگ های نمایش می توانید با انتخاب کردن Color temperature at night تغییرات لازم را انجام دهید.

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

پس از فعال کردن این ویژگی، سیستم به صورت خودکار زمان بندی های لازم را تنظیم می کند. گزینه ی Sunset to sunrise این ویژگی را از غروب آفتاب تا طلوع آن فعالسازی می نماید. دقت داشته باشید که پس از انتخاب کردن این گزینه باید بررسی کنید که تنظیمات مکان و موقعیت جغرافیای سیستم تنظیم شده است یا خیر. برای اینکار باید به قسمت Location Settings بروید. همچنین می توانید زمان فعالسازی را خودتان تنظیم کنید. برای تنظیم کردن زمان به صورت دستی گزینه ی Schedule night light را فعال نمایید. پس از آن Set hours را انتخاب کنید.

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

ویندوز 10 برای دسترسی راحت تر به قابلیت Night Light آنرا در بخش Action Center نیز قرار داده است. در صورتی که این دکمه را مشاهده نمی کنید، برروی Expand کلیک کنید. در این قسمت می توانید Night Light را به بخش بالایی منتقل کنید تا در میان گزینه های مهم قرار گیرد.

آموزش فعالسازی نور شب در ویندوز 10

همانطور که برای شما توضیح داده شد می توانید از این قابلیت به راحتی استفاده کنید و آنرا به صورت دلخواه تنظیم نمایید.


مطالب پیشنهادی:

آموزش نحوه چک کردن آپدیت های ویندوز10

آموزش فعالسازی تاچ پد مجازی ویندوز 10

ریپورتاژ آگهی