تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در یک زمان خاص

آموزش روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در یک زمان خاص

آموزش روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در یک زمان خاص

آموزش روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در یک زمان خاصآموزش روشن کردن اتوماتیک کامپیوتر در یک زمان خاص

تقریباََ همه مادربوردهای امروزی این قابلیت را دارند که بتوان آنها را طوری تنظیم کرد که در روز و ساعت خاصی کامپیوتر خاموش را روشن نمایند. اما عده کمی از کاربران از این ویژگی BIOS Setup اطلاع دارند. از این قابلیت می توان جهت روشن نمودن سیستم مانند ساعتی که برای کار روزانه از آن جهت بیدار شدن تان از خواب استفاده می کنید و بسیاری کارهای دیگر، بهره مند شوید.

مراحل کار بصورت زیر است:

  1. کامپیوترتان را روشن نمایید. به محض ظاهر شدن اولین نوشته ها روی صفحه نمایش کلید Del را چندین بار فشار دهید(معمولاََ روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را خواهید دید. دقت کنید ممکن است بسته به نوع مادربورد شما ورود به BIOS متفاوت انجام شود).
  2. اگر تنظیمات BIOS رمز عبور داشته باشد در این مرحله وارد نماید تا وارد Setup شوید. تمام گزینه های موجود را خواهید دید. معمولاََ صفحه زمینه Setup به رنگ آبی است.
  3. با توجه به اینکه گزینه های BIOS Setup در مادربوردهای مختلف یکسان نیست باید دنبال قسمت Power بگردید.
  4. بعد از ورود به قسمت Power باید دنبال گزینه ای مشابه گزینه ی Automatic Power Up بگردید و آنرا بصورت Enable در آورید. در بعضی از Setup ها با عبارات Every Day یا By Date برخورد خواهید کرد.
  5. بعد از فعال سازی قسمت بالا باید در صورتی که By Date را فعال کرده باشید تاریخ آن ماه را مشخص نمایید(عددی بین 1 تا 31، البته تاریخ سیستم میلادی می باشد). در بعضی از Setup ها هم می توانید نام روز هفته را مشخص نمایید.
  6. در قسمت Time هم ساعتی که می خواهید کامپیوتر شما روشن شود را تایپ نمایید.
  7. همه چیز را در قسمت Exit از Setup ذخیره نمایید و خارج شوید. موقعی که کامیپوترتان خاموش است(کلید اصلی پریز برق منزل نباید خاموش باشد)، در تاریخ و ساعت موردنظرتان روشن می شود.

همچنین در صورتی که در قسمت Start -> Program -> files -> Start up فایل موسیقی قرار دهید پس از روشن شدن سیستم و بالا آمدن ویندوز، کامپیوترتان آن موسیقی را اجرا خواهد کرد و از خواب نازتان بیدار می شوید!