تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش منتقل کردن نوار پیمایش مرورگر فایرفاکس به سمت چپ

آموزش درست کردن یک تب خصوصی در Firefox 20

آموزش درست کردن یک تب خصوصی در Firefox 20

آموزش درست کردن یک تب خصوصی در Firefox 20آموزش درست کردن یک تب خصوصی در Firefox 20

همانطور که می دانید در مرورگر فایرفاکس می توان با انتخاب گزینه ی New Private Window (و یا فشردن کلیدهای میانبر Ctrl+Shift+P) یک پنجره ی خصوصی ایجاد کرد. پنجره ی خصوصی بدین معناست که پس از بسته شدن آن تمام اطلاعاتی که در مدت باز بودن این پنجره در آن وارد شده است به طور خودکار حذف خواهد شد و اطلاعاتی در حافظه ی مرورگر ذخیره نمی شود.

پیش از عرضه ی نسخه ی 20 فایرفاکس با انتخاب این گزینه پنجره ی کنونی فایرفاکس بسته شده و تنها یک پنجره ی خصوصی باز می شد، اما در نسخه ی 20 تغییری صورت گرفته است که پس از انتخاب این گزینه دیگر پنجره ی قبلی بسته نمی شود و می توان یک پنجره ی معمولی و یک پنجره ی خصوصی را در کنار یکدیگر به صورت فعال در اختیار داشت.

اما کمبودی که در فایرفاکس همچنان احساس می شود در اختیار داشتن یک تب خصوصی است.

بدین صورت که درون یک پنجره ی معمولی بتوان مثلاََ تنها یک تب با خاصیت Private در اختیار داشت. در این ترفند به معرفی نحوه ی ایجاد یک تب خصوصی در Firefox 20 خواهیم پرداخت.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

بدین منظور:

ابتدا اگر هنوز فایرفاکس خود را به نسخه ی 20 به روزرسانی نکرده اید اینکار را انجام دهید(از طریق ورود به منوی Firefox و سپس انتخای Help > About Firefox).

حال نیازمند یک افزونه به نام Private Tab  هستیم.

برای نصب این افزونه ابتدا به لینک زیر مراجعه کنید:

/https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/private-tab

سپس برروی دکمه ی Add to Firefox کلیک کنید.

با نمایش پنجره ی Software Installation برروی Install کلیک کنید.

افزونه برروی فایرفاکس نصب خواهد شد.

نیاز به Restart مرورگر نیز خواهد بود.

اکنون برای ایجاد یک تب خصوصی جدید از منوی Firefox برروی New Private Tab کلیک کنید (و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alr+P را فشار دهید).

خواهید دید که یک تب با ویژگی Private باز می شود (این موضوع را از بنفش شدن دکمه ی فایرفاکس در هنگامی که این تب فعال است می توانید متوجه شود).