تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله ی موبایل

آموزش تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله ی موبایل

آموزش تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله ی موبایل

آموزش تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله ی موبایلآموزش تماس اضطراری در شرایط اضطراری به وسیله ی موبایل

فرض کنید در شرایطی قرار گرفته اید که جان کسی در خطر است، حادثه ای ناگوار رخ داده، می خواهید به آتش نشانی اطلاع دهید و یا به کمک فوری پلیس نیاز دارید؛ قطعاََ در اولین اقدام از تلفن همراه خود برای تماس با مرکز مربوطه نظیر پلیس، آتش نشانی و اورژانس استفاده می کنید. اما به هردلیلی ممکن است این اقدام به طور طبیعی میسر نشود. هم اکنون قصد داریم ترفندی کاربردی را به شما معرفی کنیم که با بهره گیری از آن می توانید در شرایطی مانند شرایط ذیل نیز با مراکز فوریت های اضطراری تماس بگیریددر زمانی که تلفن همراه شما از شبکه خارج شده باشد و هیچ نوع ارتباطی بین گوشی شما و شبکه تلفن همراه برقرار نباشد. در زمانی که گوشی شما قفل شده و رمز عبور آنرا به یاد نمی آورید. و حتی هنگامی که سیمکارت شما سوخته باشد و یا اصلاََ سیمکارتی در اختیار نداشته باشید و گوشی شما بدون سیمکارت روشن باشد. در این موارد و کلیه موارد نظیر آن با استفاده از این ترفنئ می توانید با مراکز فوریت های اضطراری تماس بگیرید.

بدین منظور:

کافی است در هریک از شرایط فوق الذکر، با شماره 112(بدون پیش شماره) تماس بگیرید. این شماره که مدتی است در کشور ما نیز فعال شده، یک شماره بین المللی جهت استفاده از تلفن همراه در مواقع اضطراری است. پس از تماس با این شماره به اگراتور مربوطه وصل شده و می توانید وضعیت اضطراری خود را تشریح کرده و تقاضای کمک کنید.

همانطور که گفته شد برای تماس با این شماره، نیازی به سیمکارت و حتی شبکه همراه نیز ندارید.

حتی اگر گوشی شما در حالت Lock هم باشد بازهم می توانید این شماره را بگیرید.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

تنها به چند نکته مهم دقت کنید:

اگر سیمکارت ندارید و یا سیمکارت شما همراه اول است، به هیچ عنوان یدون دلیل و جهت آزمایش این شماره با 112 تماس نگیرید. چرا که بلافاصله به اپراتور مربوطه وصل شده و با او صحبت کنید. در نتیجه جهت تست و آزمایش، بی جهت به این شماره تماس نگیرید.

در سیمکارت های ایرانسل در صورت تماس با 112 به یک سامانه گویا وصل می شوید که از شما درخواست می کند مرکز موردنیاز خود را وارد کنید تا به آن وصل شوید. همچنین دقت کنید در مواقع غیر اضطراری که تماس به طور مستقیم با مراکزی نظیر 110، 125 و 115 امکان پذیر است، از 112 استفاده نکنید. تماس با 112 از طریق تلفن ثابت نیز در موارد اورژانسی قابل انجام است.


مطالب پیشنهادی:

آموزش بازگردانی سرعت بالای گوشی موبایل

آموزش تماس مستقیم با یک شماره دایورت شده!

کانال عضو تضمینی { افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام }