تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش بازگرداندن تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای اینترنتی

آموزش بازگرداندن تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای اینترنتی

آموزش بازگرداندن تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای اینترنتی

آموزش بازگرداندن تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای اینترنتیآموزش بازگرداندن تنظیمات پیش فرض در مرورگرهای اینترنتی

مطمئناََ برای شما نیز پیش آمده است گه مرورگرتان مشکل خاصی پیدا کرده باشد که هیچ ایده و راه حلی برای تعمیر آن نداشته باشید؛ و همچنین در بسیاری از مواقع، با نصب نرم افزارهای دیگر تنظیمات ناخواسته ای(از قبیل تغییر موتور جستجوی پیش فرض، اضافه شدن نوار ابزارهای مختلف و…) برروی مرورگرتان اعمال می شود که مطابق میل شما نیست. شاید شما Uninstall کردن مرورگر و نصب مجدد آنرا راه حل رفع این مشکلات درنظر بگیرید اما باید بگوییم که کاملاََ در اشتباه هستید! با Uninstall کردن مرورگرهای اینترنتی، تنظیمات و اطلاعات کاربر(به طور دقیق تر پروفایل کاربر) دست نخورده در سیستم باقی می ماند و با نصب دوباره مرورگر مجدداََ برروی آن اعمال می شود. در این ترفند قصد داریم راه حل استاندارد و صحیح بازگردانی تنظیمات پیش فرض 3 مرورگر فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر را برای شما شرح دهیم.

پیش از بهره گیری از این ترفند اطمینان پیدا کنید که از انجام آن مطمئن هستید. با این ترفند ممکن است اطلاعات حیاتی ذخیره شده در مرورگر شما به طور کامل حذف شود. در نتیجه پیش از انجام، از این کار اطمینان حاصل کنید.

برای بازگردانی تنظیمات پیش فرض مرورگر گوگل کروم:

مرورگر را باز کرده و در نوار آدرس عبارت زیر را کپی کنید و سپس دکمه ی Enter را بفشارید.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

chrome://settings/resetProfileSettings

سپس پیغامی با عنوان Reset browser settings نمایش داده خواهد شد که با کلیک برروی دکمه ی Reset عملیات بازگردانی تنظیمات انجام می شود.

با اینکار، افزونه های نصب شده، تنظیمات اصلی مرورگر، کوکی ها، تاریخچه ی مرورگر، صفحه ی خانگی، موتور جستجوی پیش فرض و… پاکسازی خواهد شد و بوکمارک ها دست نخورده سرجایشان باقی خواهند ماند.

برای بازگردانی تنظیمات پیش فرض مرورگر فایرفاکس:

مرورگر را بازکرده و برروی دکمه ی Firefox کلیک کنید. سپس از منوی Help گزینه ی Troubleshooting Information را انتخاب کنید.

درنهایت در تب جدیدی که بازخواد شد و در بخش Reset Firefox to its default state برروی دکمه ی Reset Firefox کلیک کنید.

با اینکار، تنظیمات اصلی مرورگر، افزونه های نصب شده، پوسته ها، تنظیمات بخش about:config و… پاکسازی خواهد شد اما تاریخچه ی مرورگر، کوکی ها، بوکمارک ها، کلمه های عبور ذخیره شده و تاریخچه فرم ها باقی خواد ماند. ضمن اینکه بعد از Reset شدن مرورگر، پوشه ای با عنوان Old Firefox Data در دسکتاپ شما ساخته خواهد شد که حاوی اطلاعات پروفایل قبلی مرورگر است. درصورتی که قصد پاکسازی کامل پروفایل خود را در فایرفاکس دارید به این روش عمل کنید:

فایرفاکس را بسته و دکمه های Win+R را بفشارید تا کادر Run باز شود.

حال عبارت firefox_p را تایپ نمایید و Enter بزنید. در پنجره ای که با عنوان Firefox_Choose User Profile باز می شود برروی گزینه ی Create Profile کلیک نمایید.

با انتخاب گزینه ی Next مراحل ساده ی ساخت پروفایل را به اتمام برسانید و در انتها با کلیک برروی دکمه ی Start Firefox با پروفایل جدید باز خواهد شد.

برای بازگردانی تنظیمات پیش فرض مرورگر اینترنت اکسپلورر:

در کادر جستجوی منو یا صفحه ی Start عبارت Internet Option را تایپ کنید و دکمه ی Enter را بفشارید.

سپس در پنجره ی Internet Properties به تب Advance رفته و در بخش Reset Internet Explorer Settings برروی دکمه ی Reset کلیک نمایید.

در مرحله ی بعدی در صورتی که برروی گزینه ی Reset کلیک کنید add_ons ها و نوار ابزارها غیرفعال شده و تنظیمات پیش فرض مرورگر، تنظیمات پیشرفته، حریم خصوصی، بخش امنیتی، مرور تب ها و Pop_upها پاکسازی خواهد شد؛ ضمن اینکه اگر قصد پاکسازی اطلاعات شخصی خود از قبیل کوکی ها، تاریخچه ی مرورگر، کلمه های عبور ذخیره شده و… را دارید، در این مرحله تیک گزینه Delete personal settings را نیز فعال کنید.

در نهایت ویندوز خود را از نو راه اندازی نمایید.