تک سنتر خرید ممبر تلگرام – خرید ممبر واقعی – خرید ممبر گروه – خرید نوتیفیکیشن

آموزش آشنایی با کدهای امنیتی سیمکارت

آموزش آشنایی با کدهای امنیتی سیمکارت

آموزش آشنایی با کدهای امنیتی سیمکارت

آموزش آشنایی با کدهای امنیتی سیمکارتآموزش آشنایی با کدهای امنیتی سیمکارت

به منظور حفظ سیمکارت و گوشی تلفن همراه از دسترسی غیرمجاز، کدهای خاصی در نظر گرفته شده است. هرکدام از این کدها کارآیی خاصی دارد. در این ترفند قصد داریم به معرفی و بررسی این کدهای امنیتی بپردازیم.

PIN Code:

این کد برروی سیمکارت تنظیم می شود و برای دستیابی به آن باید به امور مشترکین اپراتور خود مراجعه کرد. در این کد برروی سند سیمکارت ثبت است و به طور پیش فرض برابر 1234 است. به وسیله ی این کد می توان دسترسی غیرمجاز به سیمکارت و بسیاری از قابلیت های شبکه را محدود کرد. اگر این کد را 3 بار اشتباه وارد کنید، دستگاه روی PIN قفل می گردد و برای آزاد سازی نیاز به استفاده از کد PUK خواهید داشت.

PIN2 Code:

این کد نیز مانند PIN برروی سیمکارت تنظیم می شود و برای دستیابی به آن می توان به امورمشترکین اپراتور خود یا سند سیمکارت مراجعه نمود. به وسیله ی این کد می توان دسترسی غیرمجاز به بسیاری از امکانات شبکه را محدود کرد. اگر این کد را 3 بار اشتباه وارد کنید، دستگاه برروی PIN2 قفل می گردد و برای آزاد سازی آن نیاز به استفاده از کد PUK2 خواهید داشت.

PUK Code:

همانطور که بیان شد، اگر دستگاه شما برروی PIN قفل گردد، برای آزاد سازی آن نیاز به این کد دارید. برای دریافت این کد می توانید به امور مشترکین اپراتور خود مراجعه نمایید. در ایران این کد برروی سند سیمکارت ثبت شده است.


رزرو هتل در مشهد - اقامت در مشهد

PUK2 Code:

همانطور که بیان شد، اگر دستگاه شما برروی PIN2 قفل گردد، برای آزاد سازی آن نیاز یه این کد دارید. برای دریافت این کد می توانید به امورمشترکین اپراتور خود مراجعه نمایید. در ایران این کد نیز برروی سند سیمکارت ثبت شده است.

Barring Password:

این کد برروی سمکارت تنظیم و هنگام استفاده از سرویس مسدود سازی شماره تلفن ها استفاده گردد. برای دریافت این کد امورمشترکین اپراتور خود مراجعه کنید.

گفتنی است که تمامی کدها به غیر از PUK و PUK2 قابل تغییر هستند و بدین منظور می توانید از منوهای مربوطه تلفن همراه خود استفاده نمایید.

نحوه آزاد سازی سیمکارت های قفل شده برروی PIN و PIN2:

همانطور که بیان شده، اگر 3 بار کدهای PIN و PIN2 را شاتباه وارد کنید، سیمکارت شما برروی کد اشتباه قفل می گردد و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید. برای آزاد سازی سیمکارت از قفل باید به کدهای PUK و PUK2 آگاه باشید.

نحوه آزاد سازی سیمکارت از قفل PIN:

برای این منظور کد زیر را برروی دستگاه وارد کرده و دکمه برقراری تماس(Call) را فشار دهید. توجه نمایید که به جای کلمه ی PUK در کد زیر، تنها PUK Code ثبت شده برروی سند سیمکارت را وارد نمایید. به جای عبارت New PIN کد PIN جدید را وارد نمایید و به جای عبارت New PIN Again کد PIN جدید را تکرار کنید.

** 05 * PUK * New PIN * New PIN Again #

نحوه ی آزاد سازی سیمکارت از قفل PIN2:

برای این منظور کد زیر را برروی دستگاه وارد کرده دکمه برقراری تماس(Call)را فشار دهید. توجه نمایید که به جای کلمه PUK2 در کد زیر، تنها PUK2 Code ثبت شده برروی سیمکارت را وارد نمایید. به جای عبارت New PIN2 کد PIN2 جدید را وارد نمایید و به جای عبارت New PIN2 Again کد PIN2 جدید را تکرار کنید.

** 052 * PUK2 * New PIN2 * New PIN2 Again#

قابل ذکر می باشد که کدهای PIN و PIN2 می توانند حداقل 4 رقم و حداکثر 8 رقم طول داشته باشند.


مطالب پیشنهادی:

آموزش نحوه ی از دسترس خارج کردن گوشی تلفن همراه

آموزش حفاظت از تلفن همراه در برابر حملات مخرب

آموزش ارسال SMS بدون افتادن شماره برای فرد موردنظر با گوشی های قدیمی